Nauka układania kostki rubika

Kostka Rubika to gra od lat znana niemalże wszystkim. Jednak każdy zna zasady jej układania, ale nie każdy potrafi ją ułożyć. Jest to bowiem zadanie dość skomplikowane i należy się go nauczyć. Zyskamy w ten sposób bardzo przyjemną formę spędzania wolnego czasu. Dzięki kostce możemy być pewni, że nie tylko zapewni nam przyjemność i relaks, ale także pozwoli na ćwiczenie pamięci i logicznego myślenia. 

Od czego rozpocząć naukę?

Naukę układania kostki rubika najlepiej rozpocząć od zaznajomienia się z nią. Najłatwiej zrobimy to bawiąc się nią i próbując ułożyć chociaż jedno pole. W ten sposób poznajemy działanie kostki rubika i możemy stwierdzić, czy jest to zabawa dla nas. Poczytaj poradniki na kostkirubika.pl

Generalnie nie ułożymy kostki, jeśli będziemy na oślep przesuwać pola. Tylko logiczne ich przesuwanie pozwoli nam ułożyć ją finalnie całą. Wytyczne określają nam pola, które znajdują się na środku każdej ścianki. W ten sposób możemy doprowadzić do tego, że ułożymy kostkę całą, bo środkowe części określają nam każdy kolor, który musi się znaleźć właśnie w tym miejscu. 

Bardzo ważne jest także, aby zapamiętywać ruchy właściwe tzn takie, które układają dany kolor nie burząc nam poprzedniego. Im więcej takich ruchów zapamiętamy, tym łatwiej będzie nam się układać kostkę w przyszłości. Na tym właśnie polega cała zabawa z kostką. 
Kostka rubika nie tylko bowiem relaksuje, ale także ćwiczy umysł i zręczność w palcach. Jest to więc doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, a jej mały rozmiar sprawia, że zabierzemy ja wszędzie.