Jak wybierać zeszyty szkolne? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

zeszyty szkolne

Dobór odpowiednich zeszytów szkolnych jest bardzo ważny zarówno w szkole podstawowej, jak również w liceum. Na co warto zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Zeszyt szkolny – dopasowany do etapu edukacji i przedmiotu

Przy zakupie zeszytów szkolnych od BiurFan należy dopasować je przede wszystkim do etapu edukacji oraz do przedmiotu, podczas którego mają być używane.

Do szkoły podstawowej, do klas 1-3, wybiera się cienkie zeszyty 16-kartkowe z wąskimi liniami, które ułatwiają naukę pisania. Od klasy 4 kupuje się już zeszyty grubsze, 32-kartkowe oraz 60-kartkowe, które mają szerokie linie lub kratkę w zależności od przedmiotu. W szkole średniej stosuje się najczęściej jeszcze grubsze zeszyty nazywane brulionami.

W sklepach można znaleźć także zeszyty szkolne do nut z pięcioliniami, zeszyty gładkie.

Wymiary zeszytów szkolnych – nie tylko popularny format A5

Standardowy zeszyt szkolny ma format A5. Takie uniwersalne zeszyty szkolne sprawdzą się do każdego przedmiotu.

Uczniowie, szczególnie w szkołach średnich, decydują się również na zeszyty szkolne A4, które dają większą przestrzeń do przygotowywania notatek. Zeszyt szkolny A4 najczęściej wybierany jest do matematyki, języków obcych, a także do rozszerzeń – przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

Do szkoły średniej dobrym wyborem może być też zeszyt na spirali, czyli kołozeszyt. Spirala umożliwiająca szerokie otwarcie zeszytu ułatwia wtedy robienie notatek oraz naukę.