Najpopularniejsze figurki kolekcjonerskie

Figurki kolekcjonerskie a ściślej ich zbieranie jest popularną formą rozrywki od wielu lat. Najwytrawniejsi zbieracze potrafią zainwestować ogromny kapitał by zdobyć tę jedną brakującą figurkę. Całe serie rzadkich nakładów również mają ogromną wartość, która niekiedy zadziwia zwykłych ludzi nie wtajemniczonych w meandry hobbystów. Skąd więc w ludziach bierze się gest by za jakąś serię figurek zapłacić kilka tysięcy dolarów i jakie są najpopularniejsze rodzaje figurek – o tym wszystkim dowiedzieć się można z poniższego artykułu. 

Najpopularniejsze figurki

Najpopularniejszymi spośród kolekcjonerskich figurek są te związane z postaciami z filmów. Wiele na przykład powstało ciekawych serii figurek z popularnych Gwiezdnych Wojen. Ceny pełnych najstarszych figurek opiewają na astronomiczne sumy jednakże jak widać ich wartość dla kolekcjonerów jest bardzo wysoka. Sama unikatowa figurka Darta Vadera wyceniona została na kilka tysięcy dolarów. To pokazuje jak wiele znaczy dla wielu hobby i pasja.

Znane i cenione figurki kolekcjonerskie

Popularnością cieszą się też figurki z bajek Disneya. Serie figurek Kaczora Donalda, myszki Miki czy psa Pluto są często spotykane w kolekcjach znanych hobbystów. Hitem sprzed kilku lat były też figurki z filmu animowanego Kraina Lodu w szczególności postaci Elsy, która skradła serca nie tylko najmłodszych ale też doświadczonych kolekcjonerów, którzy masowo nabywali figurki z różnych wcieleń głównej bohaterki. Kolekcjonowanie figurek to więc wielka pasja, która jednak czasem może być droga.