Jakie ubranka zabrać do szpitala dla noworodka?

Kompletowanie pierwszej wyprawki dla noworodka może sprawić trochę trudności dla przyszłych rodziców. Ile ubranek trzeba kupić i jakich, które wybrać rozmiary, czy od razu potrzebne będą zabawki i jakie gadżety uratują rodzicom życie w trudnych chwilach? Na szczęście przez dziewięć miesięcy ciąży można na spokojnie zaplanować wszystkie wydatki i dokładnie przemyśleć, które rzeczy są niezbędne, a których kupno można odłożyć w czasie.

Zakupowy szał

Kobiety w ciąży zazwyczaj uwielbiają przechadzać się pomiędzy alejkami dziecięcych sklepów i wprost nie mogą się powstrzymać, by za każdym razem nie kupić jakiejś nowej rzeczy dla swojego maluszka. Trudno zachować tutaj zdrowy rozsądek, bo producenci prześcigają się w coraz to piękniejszych ubrankach, które wprawią w zachwyt nawet tatę, który na modzie nie zna się nic a nic. Będąc w sklepie wszystko wydaje się być niesamowicie potrzebne, każdy gadżet i każda zabawka. Później może się okazać, że połowy tych akcesoriów w ogóle nie użyjemy.

Najważniejsze w wyprawce dla noworodka jest…

Mówiąc o ubrankach noworodkowych przede wszystkim powinno się pomyśleć o pajacykach. Są ciepłe, chronią stópki przed ochłodzeniem i wygodnie się je ubiera. Pajacyk to pierwsze ubranko, które zalecają położne zaraz po porodzie. Bardzo wygodne są również body kopertowe, których nie trzeba przeciągać przez głowę oraz półśpiochy z mrbobas.pl do kompletu. W wyprawce powinny znaleźć się również czapeczki, sweterki oraz kombinezon zimowy, jeśli noworodek rodzi się zimą. 6 sztuk pajacyków, bodziaków i półśpiochów powinno na początek wystarczyć. Lepiej nie przesadzić z kupowaniem ubranek i później ewentualnie je dokupić, ponieważ nigdy tak naprawdę na 100% nie wiadomo jak duże urodzi się dziecko i jaki rozmiar będzie potrzebny. Dlatego właśnie do szpitala powinno zabrać się rzeczy w rozmiarze 56 oraz 62.

Na to trzeba zwrócić uwagę

Kupując body uwagę należy zwrócić na to, czy mają specjalne zapięcie przy szyi bądź zakładki, które pozwolą na swobodne rozszerzenie materiału, gdy będzie przekładany przez głowę maluszka. Najlepsze pajacyki to takie, które można całkowicie rozpiąć. Uwagę należy zwrócić również na materiały z których wykonane są ubranka. Warto postawić tutaj na jakość i naturalność. Świetnie sprawdzi się bawełna, bambus, len i wełna merino. Wszystkie ubranka, nawet te zupełnie nowe, należy wyprać w specjalnym, hipoalergicznym proszku i wyprasować w wysokiej temperaturze. Uchroni to przed wystąpieniem reakcji alergicznej na delikatnej skórze maleństwa.