Kostka Rubika – przeżytek czy nadal świetna zabawka?

Nie da się ukryć, że świat mocno się zmienił od czasu lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. A to przecież właśnie wtedy wypuszczono na rynek magiczną kostkę Rubika, która zawojowała serca i umysły ówczesnej młodzieży. Czy dziś ta zabawka nadal ma racje bytu, czy jest może tylko reliktem minionej epoki?

Czym jest magiczna kostka Rubika?

Mało jest tak rozpoznawalnych na całym świecie zabawek, jak właśnie magiczna kostka Rubika https://www.kostkirubika.pl/pl/c/Magiczna-kostka/17. Jest to niewielka kostka, która składa się z kilkudziesięciu mniejszych, ruchomych kostek, ozdobionych różnymi kolorami. Celem kostki Rubika jest oczywiście umieszczenie wszystkich kostek w jednym kolorze na jednym boku. Innymi słowy, niema tu ani świecącego ekranu, ani tym bardziej podłączenia do gniazdka elektrycznego. Czy taka analogowa zabawka ma sens?

Zabawka dla każdego

Jak się jednak okazuje, kostka Rubika pomimo ponad półwiecza na karku, nadal ma w sobie iście magiczną moc. Potrafi bowiem przyciągać do siebie na wiele długich godzin, a nawet dni osoby, które o tej pory z taką siłą przywiązane były jedynie do komputera. Nie nam tu znaczenia, czy w ręce weźmie taką kostkę małe dziecko, które dopiero uczy się logicznego myślenia, czy też doświadczona, dorosła osoba. Każda z tych osób z ogromną przyjemnością będzie bawiła się przy układaniu kostki Rubika. Wszakże do dziś jest to produkowana zabawka i nadal na całym świecie cieszy się nieprzemijającą popularnością. Coś w tym po prostu musi być.