Karteczki samoprzylepne- rzecz, która służy uczniom nie tylko do robienia krótkich notatek

karteczki samoprzylepne

Uczniowie muszą o wielu rzeczach pamiętać, bo nauczyciele całkiem sporo im zadają. Dlatego też karteczki samoprzylepne są im potrzebne, by o niczym nie zapomnieć i dobrze wywiązywać się ze swoich codziennych obowiązków.

Co uczniowie notują na karteczkach samoprzylepnych?

Jest wiele rzeczy, które uczniowie piszą na tych karteczkach, ale najważniejsze to:

• ile trzeba zapłacić za wycieczkę szkolną lub jaka jest składka na komitet rodzicielski.
• na tego typu karteczkach umieszczają też numer telefonu swojego wychowawcy. Tak by w razie konieczności rodzice mogli się z nim kontaktować. Jest też transfer danych w drugą stronę. Po to, by nauczyciel wiedział, pod jaki numer dzwonić w razie kłopotów z dzieckiem.
• karteczki samoprzylepne służą też dzieciakom do zaznaczania, który rozdział mają przeczytać w podręczniku przedmiotowym lub które ćwiczenie wykonać w zeszycie ćwiczeń.

Do czego jeszcze uczniowie podstawówki wykorzystują karteczki samoprzylepne?

Karteczek samoprzylepnych dzieci używają do przesyłania sobie odpowiedzi na sprawdzianach albo tajnych, śmiesznych liścików. Oczywiście muszą uważać w trakcie ich dostarczania, żeby nie przyłapał ich na tym nauczyciel. Wtedy jedynka lub uwaga dotycząca zachowania w dzienniku lekcyjnym murowana.

Niekiedy karteczki samoprzylepne służą dzieciakom do obrażania kolegów i koleżanek. Przylepia się taką karteczkę z obraźliwym napisem do pleców nieszczęśnika i czeka, jak na jego treść zareagują inni. Cała sztuka polega na tym, by osoba, która ją nosi na plecach, w ogóle się nie zorientowała, że ją ma. Nie jest to miła zabawa, ale czasem się zdarza.