Zastosowanie wibratorów logopedycznych

Wibrator logopedyczny (kliknij) to gadżet, który coraz częściej pojawia się w domach, w których są dzieci. Łatwa obsługa, a także łatwa dostępność i stosunkowo niska cena sprawiają, że wiele rodziców wyposaża się w wibratory logopedyczne, które służą do ćwiczeń ze swoimi dziećmi artykulacji.. Jak się okazuje wibratory logopedyczne są niezwykle pomocne w niwelowaniu różnego typu wad wymowy. Dziś na szczęście bez problemu można je kupić i stosować w warunkach domowych,

Wibratory logopedyczne do zadań specjalnych

Wibratory logopedyczne pozwalają nie tylko na poprawię mowy i artykulacji, ale jak się okazuje są też doskonałym narzędziem dla wszystkich osób, które chcą zadbać o higienę swojego języka. W sklepach dostaniemy wiele różnorodnych modeli wibratorów, które to różnią się między sobą nie tylko z wymiennymi nakładkami, ale też fakturami. Dziś największym zainteresowaniem cieszą się te modele wibratorów logopedyczny, które mają kształt patyczka lub wibratory nakładane bezpośrednio na palec.

Wibrator logopedyczny – różne typy

Wibratory logopedyczne dostępne są wersji miękkiej, jak i twardej, a wśród nich dostępne są modele przeznaczone do kształcenia sensorycznego w obrębie jamy ustnej, specjalnego masażu policzków i żuchwy, a także do masażu zewnątrzustnego. Co ciekawe wibratory są niezwykle pomocne przy rozwijaniu stref artykulacyjnych, przy czym też doskonale sprawdzą się do masażu dziąseł u dzieci, które to dopiero zaczynają ząbkować. Na rynku znajdziemy wiele wibratorów, które służą do ćwiczenia prawidłowego wymawiania głosek sz, o, u, cz, dż.