Kostka Rubika 3×3 – łamigłówka również dla dzieci!

W sprzedaży można znaleźć wiele różnych zabawek przeznaczonych dla najmłodszych. Klasyka to kostka Rubika, która uczy logicznego myślenia, a przy tym wspiera rozwój motoryki.

Kostka Rubika – najpopularniejsza łamigłówka świata


Znana praktycznie na całym świecie kostka Rubika to zabawka logiczna wynaleziona przez Ernő Rubika w 1974 roku. Do sprzedaży trafiła parę lat później i błyskawicznie zdobyła ogromną popularność. Do Polski zawitała już w 1980 roku.

Zabawka polega na ułożeniu różnokolorowych pól na kostce w taki sposób, aby każda ścianka posiadała taki sam kolor. Chociaż z pozoru może wydawać się to bardzo proste, to jednak to łamigłówka, która może zająć sporo czasu!

Kostka Rubika 3×3 – oryginalna i najczęściej kupowana


Klasyczna kostka Rubika posiada układ 3×3, czyli na jednej ściance ma 9 pól. To zabawka o uniwersalnym stopniu trudności. https://www.kostkirubika.pl/pl/c/Kostki-3×3/37

Oryginalna kostka Rubika 3×3 sprawdzi się także jako upominek dla dziecka. To łamigłówka logiczna, która uczy logicznego myślenia i ćwiczy mózg. Pomaga w nauce planowania, trenuje koncentrację, rozwija wyobraźnię, a także cierpliwość, ponieważ rozwikłanie jej zagadki może być czasochłonne. Dodatkowo, ćwiczy zdolności manualne.

Jeżeli kostka Rubika 3×3 jest za trudną łamigłówką, można zdecydować się także na zakupienie kostki o układzie 2×2. Posiada mniej pól i jest prostsza w ułożeniu, dlatego doskonale sprawdzi się na początek przygody z kostkami Rubika!