Jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego?

ksiażki do angielskiego

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego to ważna sprawa, której rodzic dziecka nie powinien bagatelizować. Na szczęście mamy dla państwa wskazówki, które pomogą przygotować się do tego stresującego wydarzenia.

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego — porozmawiajcie

Pierwsze co powinieneś zrobić to porozmawiać z dzieckiem na temat jego odczuć względem egzaminu. Czego dziecko się obawia — warto te tematy jeszcze sobie powtórzyć oraz w czym czuje się pewne swojej wiedzy. Posłuży to ustaleniu punktu wyjścia do dalszej nauki. Warto też wytłumaczyć dziecku, że świat się nie kończy na egzaminie — powinno to pomóc zdjąć z dziecka presję.

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego — nauka

Naukę do egzaminu można zacząć od osłuchiwania się z językiem angielskim. Przekłada się to bezpośrednio zwiększenie zasobu słownictwa i struktur językowych. W serwisie YouTube znajduje się wiele atrakcyjnych materiałów, których dziecko może słuchać np. po 15 minut każdego dnia. Z pewnością przyniesie to pozytywny skutek.

Nauka gramatyki i słownictwa to przede wszystkim praca na lekcjach w szkole, jednak nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby poświęcać tym zagadnieniom więcej czasu ucząc się dodatkowo w domu. Istnieje wiele ciekawych gier i aplikacji na telefon, które pomagają utrwalać zapamiętane słownictwo i budować poprawne gramatycznie zdania. Dla dziecka będzie to również nauka połączona z zabawą. Gramatyka jest również w ciekawy sposób omawiana na filmach w serwisie YouTube. Podobnie jak ze słuchaniem już 15 min dziennie może wystarczyć do systematycznego progresu umiejętności językowych dziecka.

Przygotowanie dziecka do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego to nie jest prosta sprawa, ale z pomocą przychodzi nam wiele udogodnień, które warto wykorzystać. Więcej informacji na stronie: https://edoo.pl/angielski-egzamin-osmoklasisty/