Najpopularniejsze gry karciane dla dzieci

gry karciane dla dzieci

Dzieci uwielbiają gry karciane, zarówno te tradycyjne, jak i wirtualne. Nie ma co się dziwić – to nie tylko niezwykle wciągająca firma rozrywki, ale też pożyteczne zajęcie, rozwijające umysł oraz zdolność logicznego myślenia. Jakie gry karciane dla dzieci sprawdzą się przy wspólnym spędzaniu wolnego czasu?

Najpopularniejsze gry karciane dla dzieci

Wśród najpopularniejszych gier karcianych dla dzieci zdecydowanie wyróżnia się Czarny Piotruś. Choć kiedyś namiętnie grano w niego na szkolnych przerwach, to dzisiaj nie jest już aż tak lubiany. A szkoda, bo zasady Czarnego Piotrusia można wytłumaczyć dziecku w kilka minut, a sama rozgrywka jest bardzo wciągająca i rozwija umiejętność szybkiego kojarzenia faktów. W ramach alternatywy wielu rodziców sięga po tradycyjne gry karciane takie jak wojna, tysiąc czy makao. Sprawiają one dużo frajdy i można w nie grać przy pomocy zwykłej talii kart, choć raczej nie przypadną do gustu większości dzieci.

Edukacyjne gry karciane – czy warto?

Producenci gier karcianych dla dzieci przygotowali szeroką ofertę tytułów o charakterze edukacyjnym lub dydaktycznym. W założeniu tego typu gry mają uczyć poprzez zabawę, czy to przekazując konkretną wiedzę na temat świata, czy to zachęcając dziecko do własnych refleksji lub rozwijania konkretnych umiejętności (np. liczenie, negocjacje, rozmowa). Gry edukacyjne są rozwijające i pozytywnie wpływają na aktywność najmłodszych, ale warto pamiętać, że muszą one posiadać ciekawą, łatwą do nauczenia mechanikę oraz angażującą szatę graficzną. Bez tych czynników dziecko nie wciągnie się w rozgrywkę, a w końcu to jest najważniejsze w przypadku gier karcianych dla dzieci!