Jakie cechy i zastosowanie mają podkładki na biurko?

podkładka na biurko

Efektywna praca w biurze wymaga skupienia się na ważnych czynnościach. Tę koncentrację może zakłócić obawa przed poplamienie blatu mebla tuszem z pieczątki, zarysowaniem przedmiotami układanymi na biurku albo zabrudzeniem przez nasycone farbą świeże wydruki. Surfując po Internecie na domowym komputerze można czuć się nieco swobodniej – postawić obok siebie filiżankę kawy albo talerzyk z przekąskami. Zatem zarówno w biurze jak też w domu warto osłaniać blaty za pomocą podkładek na biurko.

Praktyczne w użytkowaniu

Duża kolorowa podkładka na biurko będzie jednocześnie pełniła funkcję dekoracyjną. Może być ozdobiona motywami kwiatowymi lub geometrycznymi, albo opatrzona nadrukiem z dowolnym tekstem. Pod podkładkę na biurko zrobioną z przezroczystej plastikowej tafli można podłożyć karteczki z podręcznymi zapiskami, przypominającymi o pilnych zadaniach do wykonania. Właściwości antypoślizgowe podkładki na biurko zapobiegają przesuwaniu się laptopa lub klawiatury komputera stacjonarnego podczas pracy. Podkładki na biurko mają równą powierzchnię, więc te w kolorze czarnym doskonale sprawdzają się przy manewrowaniu komputerową myszką z sensorem optycznym.

Trwałe i odporne

Większość podkładek na biurko posiada cechy zapewniające bezpieczne użytkowanie:

– zaokrąglone rogi,

– trudnopalność potwierdzona atestem,

– bezzapachowe tworzywo niewywołujące alergii,

– odporność na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne,

– łatwość do utrzymania w czystości.

Doskonałe dla dzieci

Mali uczniowie rozkładają na stole lub biurku swoje podręczniki, przybory piśmienne, plastelinę, pędzle, tubki z farbami lub słoiczki z klejem. Nietrudno wtedy o zarysowanie biurka lub zaplamienie obrusa. Zatem w miejscu ich pracy warto położyć dużą podkładkę na biurko, którą nietrudno jest wymyć. Dla młodszych dzieci dobra jest podkładka z literami lub obrazkami do odwzorowywania. Starszym przyda się mata z nadrukowaną mapą Polski lub Świata. A pod przezroczystą folią można umieścić plan lekcji i terminy dodatkowych zajęć.