Nauka angielskiego dla 5 latka — z czym się to wiąże?

nauka angielskiego

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać o potędze, jaka tkwi w znajomości języków obcych. Pozwalają one nie tylko porozumieć się na wakacjach za granicą, ale nierzadko stanowią też przepustkę na dobrze płatne stanowiska w wielu dużych firmach. Szczególnie ważny we współczesnym świecie jest język angielski. Warto więc, by dzieci już od najmłodszych lat polubiły ten język, gdyż otworzy to przed nimi wiele furtek w przyszłości. W tym celu warto rozważyć zapisanie malucha na kurs angielskiego dla 5 latków.

W jaki sposób prowadzone są zajęcia na takich kursach?

Nauka angielskiego dla 5 latka w żaden sposób nie może przypominać zwykłej, tradycyjnej lekcji znanej ze szkoły. Dzieci w tym wieku uczą się przede wszystkim poprzez zabawę, która jednak połączona jest w tym przypadku z nauką nowych słówek i wyrażeń. Dzieci uczestniczą w licznych zabawach, w których czasie uczą się reagować na proste polecenia wypowiadane przez prowadzącego, przez co oswajają się z językiem. Uczą się one również wypowiadać pierwsze słowa zgodnie z zasadami angielskiej fonetyki. Rozpoczęcie nauki angielskiego już w tak młodym wieku niesie za sobą wiele korzyści, nie tylko tych związanych z czysto technicznym rozumieniem języka obcego.

Kurs online, można znaleźć tutaj.

Co dziecko wyniesie z kursu?

nauka angielskiego

Nauka angielskiego dla 5 latka na dedykowanych kursach niesie ze sobą wiele korzyści. Nie ograniczają się one bynajmniej do podstaw rozumienia i posługiwania się językiem angielskim. Ponieważ zabawy, w których uczestniczy dziecko, są organizowane w większych grupach, to maluch kształci też swoje umiejętności społeczne. Wśród celów pozajęzykowych, jakie stawiają sobie takie kursy, jest między innymi rozwinięcie kreatywności i muzykalności dzieci. Przyjazna atmosfera panująca na lekcjach pokazuje też dziecku, że zajęcia dodatkowe to dobrze spędzony czas w miłym gronie, nawet jeśli w pobliżu nie ma rodziców.