Interaktywne lalki bobasy dla dzieci

Na rynku można znaleźć wiele ciekawych zabawek dla pociech, które umilą im długie godziny zabawy. Ważny jest również aspekt edukacyjny, które w szczególności są domeną zabawek interaktywnych. Pomaga to rozwinąć dziecku wyobraźnię, komunikację oraz społeczne interakcje.

Interaktywne zabawki – lalki bobasy

Lalki w kształcie małych dzieci są znane od pokoleń. Najpierw tradycyjne szmacianki, a później coraz bardziej udoskonalone z wręcz idealnym odwzorowaniem rocznego maluszka. Czy taka zabawka jest dobra dla rozwijającego się dziecka? Oczywiście. Nie tylko pomaga rozwinąć empatię, troskę i zachowania społeczne, ale również zajmie czas dziecka na bardzo długo. Nic tego lepiej nie zapewnia jak nowoczesne lalki bobasy. Interaktywne lalki mogą płakać, śmiać się, a nawet wymawiać proste frazy jak – kocham cię, jestem głodna, chcę się pobawić. W dobie dzisiejszej techniki łatwiej wskazać na to, czego lalki nie potrafią. Świetną zabawę daje małym dzieciom nawet karmienie bobasa butelką wody, a później wymiana jego pieluszki, chociaż dla dorosłych okazuje się być to jedynie przykrym obowiązkiem.

Czego uczą interaktywne lalki?

Nieodłącznym elementem takich zabawek jest interakcja z dzieckiem. Uczy się ono mówić dzięki temu, że ma ciągle kontakt z mówiącą zabawką. Potrafi odróżniać emocje i przeciwdziałać im – jeśli lalka bobas zaczyna płakać, mała mamusia chętnie przytuli zabawkę i ukołysze do snu. Tego typu zabawa może sprawdzić się jeśli dziecko jest jedynakiem i nie ma częstego kontaktu z rówieśnikami.

Niestety poza szeregiem cech, takie interaktywne zabawy mogą nieść za sobą pewne konsekwencje. Pozostawione sobie dziecko może spędzać mniej czasu z rodzicami, bardziej uzależnić się od elektronicznej strony zabawek albo zwyczajnie zmęczyć się natężeniem dźwięków, które wydaje taka lalka. Wszystko to jednak da się kontrolować i przeciwdziałać. Świadomość rodzica w przypadku tego jaką zabawkę kupuje swojemu maluchowi jest niezastąpiona by zapewnić mu miły czas zabawy oraz rozwoju.