Czy klocki dla trzylatka to dobry pomysł?

Chcąc zapewnić dziecku prawidłowy rozwój oraz moc atrakcji wybieramy i kupujemy odpowiednie zabawki. Tak zwane zabawki edukacyjne. Mają wzbudzić zainteresowanie naszej pociechy, dać jej wiele radości i rozwinąć ją pod względem intelektualnym i społecznym. Pośród ogromnej ilości takich zabawek warto zwrócić uwagę na pewne szczególne klocki, które mogą być właściwe dla trzylatka.

Klocki Marioinex

Mają ciekawy, waflowy kształt i dostępne są w trzech wielkościach: mini, midi i micro. Dzięki czemu mogą bawić się nimi dzieci w różnym wieku. Rozmiary mini i midi polecane są dla trzylatków. Klocki Marioinex zrobione są z materiału przypominającego w dotyku gumę. Ich plastyczność i miękkość jest tym, co wyróżnia je spośród pozostałych klocków. Dziecięce palce mogą je swobodnie wyginać i tworzyć z nich ciekawe konstrukcje. Mają bogatą kolorystykę, która może pobudzić dziecko do dodatkowych zabaw. Oprócz przestrzennych budowli można układać je jak puzzle, tworząc kolorowe plansze.

Bawią i rozwijają

Układając klocki trzyletni maluch rozwija i ćwiczy przede wszystkim zdolności manualne. Małe paluszki łączące klocek z klockiem stają się dzięki temu zwinniejsze. Wykształcają pewne ruchy, które później przydadzą się podczas nauki pisania i rysowania. Kształci także swoją wyobraźnię i poznaje kolory. Bawiąc się klockami Marioinex dziecko wykształca myślenie przestrzenne, co w późniejszym życiu również okaże się przydatne. I oczywiście zabawa klockami uczy cierpliwości i kreatywności. Chwile ciszy i skupienia podczas aktywnego dnia są jak najbardziej wskazane.

Jakie klocki dla trzylatka?

Wybierając klocki dla swojego malucha należy zwrócić uwagę czy są dostosowane do jego wieku. Czyli muszą być bezpieczne, by dziecko przez przypadek nie połknęło jakiegoś małego elementu.
Muszą także ładnie wyglądać i być dokładnie wykonane, oczywiście z materiałów posiadających atesty. Dobrze jest, gdy klocki mają jeszcze jakieś inne zastosowania. Jak w przypadku klocków Marioinex.