Gra emocje – fantastyczna rozrywka dla całej rodziny

Gra emocje

Porozmawiajmy o emocjach. Jest śmiesznie, ale też poważnie. Gniew, radość, niepokój, wściekłość, smutek, miłość. Rządzą nami. Czasem udaje nam się je okiełznać, czasem dajemy się im ponieść. Ważne jest, abyśmy je poznali i umieli o nich mówić. Może to kiedyś pomoże ci wyjść z kłopotów. Gry emocjonalne są świetne do poznawania siebie i swojego otoczenia. Trochę zabawy i trochę. Psychologia dla każdego, dzieci i dorosłych. Dla kogo jest gra? Który zawiera? Jak grać?

O czym jest gra Emocje?

„Porozmawiajmy o emocjach. Zabawne, ale i poważne. Złość, radość, niepokój, wściekłość, smutek, miłość… one nami rządzą. Czasem udaje nam się je okiełznać, czasem dajemy się ponieść emocjom. Ważne Rzecz w tym, że poznamy je i będziemy mogli o nich porozmawiać.Może kiedyś Ci to pomoże.Gry EMOCJE są świetne do poznania siebie i swojego otoczenia.Trochę zabawy i trochę… Psychologii dla każdego, dla dzieci i dorosłych.” Idea gry jest prosta – rzut kostką decyduje o tym, o ile lądów przesuniemy się na polu. W zależności od dziedziny, w której się znajdujemy, otrzymamy takie karty. Pola specjalne są oznaczane na kilka różnych sposobów. Szczęście, strach, złość, smutek – każda kategoria kart zawiera pytania lub zadania związane z tą konkretną emocją. Znaki zapytania – To zagadki dotyczące innych uczuć i emocji. Na niektóre pytania z tej kategorii odpowiadają piękne, kolorowe pisaki, które przedstawiają, co dzieci myślą o różnych rzeczach.

Jak grać w Emocje?

W grę może grać od 2 osób do 4 osób. Po ułożeniu planszy puzzli, po jednej stronie planszy rozkładamy okrągłe karty z emocjami, a po drugiej układamy karty z zadaniami. W zależności od ilości graczy ustawiamy odpowiednią ilość szachów na polu startowym i można rozpocząć odpowiednią partię. Jak to bywa w tego typu grach, rozpoczyna ją najmłodszy uczestnik, a my rzucamy kostką i przesuwamy tyle pól, ile wskazuje kostka, a następnie podejmujemy odpowiednią akcję. Jeśli emocjonalnie zaparkuje na boisku, gracz dobiera kartę z odpowiedniej talii, czyta ją na głos i odpowiada na pytanie lub wykonuje zadanie. W grze są też pola specjalne i wtedy dobieramy kartę z tak oznaczonej puli. Są też pola połączone drabinami i pola neutralne. Zasady gry są proste, wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do mety.

Idealna gra dla całej rodziny

To bardzo zabawna i prosta gra planszowa przeznaczona nie tylko dla całej rodziny. Jest to gra kooperacyjna, której celem jest: dobra zabawa, lepsze poznanie się, nauka komunikacji, ćwiczenie umiejętności kooperacji, odnalezienie swoich talentów i umiejętności oraz wykorzystanie ich w grze. Plansza do gry jest bardzo duża, ponieważ pudełko z grą staje się planszą. Każdy gracz na zmianę wybiera kartę zgodnie z zasadami. Najpierw przeczytaj, co wydarzyło się w tym momencie w podróży, a następnie przeczytaj treść zadania lub problemu. Za każdą akcję uczestnik zdobywa określoną liczbę punktów dla swojej drużyny, a po meczu podliczamy punkty i sprawdzamy, co osiągnęliśmy jako rodzinna drużyna.

Porozmawiajmy o emocjach. Jest śmiesznie, ale też poważnie. Złość, radość, niepokój, wściekłość, smutek, miłość… one nami rządzą. Czasem udaje nam się je okiełznać, czasem dajemy się im ponieść. Ważne jest, abyśmy je poznali i umieli o nich mówić. Może to kiedyś pomoże ci wyjść z kłopotów. Gry EMOCJE są świetne do poznawania siebie i swojego otoczenia. Trochę zabawy i trochę… psychologii dla każdego, dzieci i dorosłych. Ważne jest, abyśmy je poznali i umieli o nich mówić. Może to kiedyś pomoże ci wyjść z kłopotów.

Gra emocje jest dostępna do kupienia na Eduksiegarnia