Waterwipes – co warto wiedzieć?

Waterwipes czyli chusteczki nawilżane przeznaczone do pielęgnacji niemowląt stanowią bardzo popularny produkt. Są one bardzo wygodne w użytkowaniu zarówno w domu, jak i poza nim na przykład podczas codziennych spacerów. Za pomocą wilgotnej jednorazowej chusteczki można bowiem skutecznie oczyścić skórę dziecka oraz podręczne przedmioty.

Waterwipes, wygoda stosowania

Jak wspomniano powyżej chusteczki są jednorazowe. Nie ma zatem konieczności ich prania. Zużytą chusteczkę po prostu się wyrzuca.

Waterwipes, wilgoć

Ogromną zaletą tych produktów jest fakt, że pozostają one wilgotne przez długi czas co wypływa na sztuczność ich działania. Oczywiście w celu zapobiegania wysychaniu chusteczek należy każdorazowo po otwarciu opakowania prawidłowo je zamykać. Wielu producentów oferuje efektywny system zamykania wykonany z plastiku.

Waterwipes, poręczność

Wilgotne chusteczki https://www.aptekagalen.pl/waterwipes-chusteczki-nasaczane-czysta-woda-60szt pakowane są w opakowania o zróżnicowanej wielkości. Na rynku dostępne są podręczne produkty zawierające zaledwie kilka chusteczek, jak i takie które mają ich ponad sto w opakowaniu. W związku z szeroką ofertą w łatwy sposób można wybrać produkt pasujący do indywidualnych oczekiwań.

Waterwipes, cena

Wilgotne chusteczki do pielęgnacji skóry dzieci nie są produktem zbyt tanim, biorąc pod uwagę fakt że są one jednorazowe. Na rynku są jednak dostępne opakowania zbiorcze, w przypadku których cena jednostkowa jest niższa niż analogicznych produktów sprzedawanych pojedynczo.

Ponadto wiele sieci handlowych oferuje chusteczki pod tak zwaną marką własną, co wpływa na ich bardziej przystępną cenę.

Waterwipes, jakość

Podczas zakupu chusteczek nawilżanych cena produktu nie powinna stanowić jedynego kryterium. Powinno się zwracać uwagę również na inne parametry, w tym zastosowane substancje nawilżające, perfumowane i sztuczne dodatki, które mogą stanowić czynnik wywołujący podrażnienia lub reakcje alergiczne oraz rodzaj i trwałość materiału, z którego chusteczki zostały wykonane.